Філософія серця

Курбас

Курбас

Олександр Степанович Курбас, або Лесь Курбас, як його шанобливо називали друзі і навіть супротивники – видатний український режисер світового рівня. Його ім’я стоїть нині поряд із такими видатними іменами, як Станіславський, Брехт, Арто та інші… Він – людина, яка була театром, жила ним.

Лесь Курбас це всесвіт, галактика театрального мистецтва. Саме такими словами відкрилось засідання літературно-мистецької вітальні «Філософія серця» з нагоди відзначення дня народження сценічного діяча і театрального філософа.

Читальний зал Підволочиської центральної бібліотеки зібрав шанувальників митця.

Філософія серця – спосіб пізнання, який полягає в осягненні людиною навколишнього світу й самого себе не стільки мисленням, скільки серцем – емоціями, чуттям, здоровим глуздом. Філософія театру Курбаса – людина у всесвіті. Лесь Курбас був людиною свободи – у творчості, думці, ритмі, темпі, інтерпретації постановок.

Дитячий зразковий театр «Дюймовочка» Підволочиського будинку культури у прем’єрі мініатюр на твори Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Василя Стуса, представив присутнім своє бачення театру і людини в ньому.

Kurbas1

Kurbas1

    Випускниця театру Соломія Паньків декламувала вірш Георгія Петрука-Попика «Сцена» (пам’яті Леся Курбаса). Kurbas2

Kurbas2

    Майстерність свого таланту вона проявила і у образі тітоньки Моті з п’єси Миколи Куліша «Мина Мазайло».

 

     Захід був багатим на прем’єри. В цей день відбулась і прем’єра дуету «Доля» у складі Діани Поп’як і Віри Лозинської, та пісні «Молитва» у виконанні Світани Пелих.

     Kurbas3

Kurbas3
  Kurbas4
Kurbas4

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Випадкова стаття

 • Репка Борис Данилович
  (09.07.1971р., с.Чернилівка  Підволочиського р-ну) – співак (ліричний тенор). Заслужений артист України (2000р.). Лауреат конкурсу «Голос України» (2000р., м.…
  10/05/2011 - 09:трав.
 • Рибак Тимофій-Теофан Іванович
  (09.03.1932р., с.Староміщина, нині Підволочиського р-ну – 15.01.2019р., м. Тернопіль) – вчений, педагог, літератор, громадський діяч. Доктор технічних наук,…
  23/06/2011 - 05:черв. Read more >>

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук