Ярослав Мудрий

  • Неділя, 05 листопада 2023
  • 35 разів

Chotyry kniazivny

Chotyry kniazivny

Сьогодні ми пропонуємо вам подорож у Київську Русь.
Цього року виповнюється 1045 років від дня народження Великого князя Київського – Ярослава Володимировича (978-1054). Через мудрість і далекоглядність стали його називати – Ярославом Мудрим. Він став могутнім володарем однієї з найбільш розвинених країн Європи того часу – Київської Русі.

Ярослав Мудрий зробив для Київської Русі багато доброго й важливого. Розбудував Київ, побудував багата монастирів і церков, Золоті ворота та храм Святої Софії. Заснував школи при храмах, книжкові майстерні, першу бібліотеку при Святій Софії Київській, яка згодом стала чи не найбільшою у цій частині світу книгозбірнею.
У Ярослава Мудрого було чотири доньки: Настя, Олісава, Анна і Агата, які пошлюбилися із європейськими королями. А як вони росли і чим займалися ми мало що знаємо. І от письменниця Олександра Орлова написала книгу «Чотири князівни», у якій уявила, як могло минати дитинство київських принцес. Тут вони виступають як кмітливі, задеркуваті, грайливі дівчиська – а водночас майбутні правительки, які вчаться князівським чеснотам і шанують книжки. Ця книга – захоплююча подорож у добу Київської Русі.
А прекрасні ілюстрації, які до книги створила художниця Анна Сурган, передають увесь колорит і дух того часу.
Отже, читайте і вивчайте історію своєї держави!

Випадкова стаття

Контакти