Виставка-експозиція у бібліотеці

1

1

Під час літніх канікул Підволочиська центральна дитяча бібліотека запросила своїх читачів відвідати кімнату народознавства у якій розгорнуто виставку-експозицію «А на тім рушникові…».

Рушники – одвічні обереги українського народу. Вони супроводжували людину все життя – від народження до останнього шляху.

В українських народних обрядах рушники є символом злагоди, краси. Вишивали їх до кожного свята, будь-якої урочистої події. Український рушник прийшов до нас з давніх часів. Як багато промовляють вишиті рушники до нас! Колись без вишитого рушника не обходилось жодне свято в родині.

Що ми знаємо про рушник?

Рушники бувають різні за призначенням. Від цього залежить і їхній зовнішній вигляд, величина, тканина, з якої вони виготовлені, орнамент тощо. Так, у кожному домі обов'язково були рушники-утирачі, їх подавали гостям для утирання рук, обличчя. Виготовлялись вони з грубішої тканини і були вишиті скромно.

Рушником накривали хліб на столі. Хліб і рушник – одвічні людські символи. Хліб, сіль на вишитому – то висока ознака гостинності українського народу.

Хата без рушників, казали в народі, що родина без дітей. За давнім звичаєм, як тільки у родині підростала дівчина, мати заздалегідь турбувалась про рушники. До їх вишивання привчала і свою доньку. Довгими зимовими вечорами дівчата вишивали весільні рушники.

Рушник супроводжує людину протягом усього життя – і в радості і в горі. Він є найдорожчим подарунком матері в дорогу синові, як пам'ять про дім, побажання щасливого майбутнього в житті.

Створювалось вишивальне мистецтво руками, розумом, серцем мільйонів людей, відбивало впродовж століть побут, звичаї, традиції українців.

Важливі події в житті народу ніколи не обходилися без рушників. Мабуть у всьому декоративному мистецтві немає іншої такої речі, яка концентрувала б у собі стільки різноманітних символічних значень. У вишивці рушників знайшли відображення орнаменти пов’язані з українською державною символікою.

Вдивіться у ці рушники! Скільки тепла, любові й радості у кожному хрестику, в кожному стібочку! То неоціненні скарби, то диво пречудове, що примушує завмирати серце, тішить душу.

2 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Випадкова стаття

 • Чорна Ольга Василівна
  (28.04.1958р., с.Кошляки Підволочиського р-ну) – художник-вітражист, живописець. Від 1960р. проживала у м.Збараж. Навчалася в Тернопільському музичному училищі (1977р.),…
  29/04/2011 - 08:квіт.
 • Кривіцький Вальтер
  (справж. Гінзбург Самуїл; 28.06.1899р., смт.Підволочиськ – 10.02.1941р., м.Нью-Йорк, США) – радянський розвідник-зрадник. Орден Леніна. 1919р. вступив до ВКП(б),…
  25/06/2011 - 18:черв.

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук