Веселі книги Всеволода Нестайка

Nestaiko

Nestaiko

Неабияке задоволення приносять людині цікаві книги. А коли це книги дитячого письменника Всеволода Нестайка це подвійна радість, адже вони веселі, щирі, добрі.
Твори В. Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу.
Він – лауреат премій: імені Миколи Трублаїні , імені Олександра Копиленка, імені Лесі Українки. А трилогію "Тореадори з Васюківки" 1979 року внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей.


«Коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство — догратися, досміятися, добешкетувати... Вихід був один — стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам’ятаючи своє не веселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше»-розповідав письменник.
П'ятдесятирічний шлях у дитячій літературі засвідчив виданням близько сорока книжок оповідань, казок, повістей і п'єс. Перше оповідання для дітей Всеволод Нестайко надрукував у журналі «Барвінок» в 24 роки.
За його повістями та оповіданнями поставлено короткометражну стрічку «Тореадори з Васюківки» (1965), фільми «Одиниця „з обманом“» (1984), «Чудеса в Гарбузянах» (1986).
На початку 2000 року Нестайко надрукував у «Барвінку» свою нову повість-казку «Ковалі Щастя, або Новорічний детектив».
За творчий вклад у дитячу літературу письменника нагороджено Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.
На відзначення 90-ліття від дня народження письменника сучасної української дитячої літератури Всеволода Нестайка, у Підволочиській бібліотеці для дітей до послуг читачів веселі книги сонячного класика, із серії книжкових виставок «Дитячим письменникам України-УРА!».

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Випадкова стаття

 • Тимощук-Тодаро Людмила Василівна
  (04.07.1950р., с. Нижні Панівці, нині Кам’янець-Подільського р-ну Хмельницької обл.) – співачка. Закінчила диригентсько-хорове відділення Тернопільського музичного училища (1969р.).…
  10/05/2011 - 09:трав.
 • Федорович Володимир Алоїзович
  (24.03.1871р.; с. Жеребки, Підволочиського р-ну – (число і місяць смерті невідомі) 1936р.; с. Зарваниця, Теребовлянського р-ну.) - підполковник…
  30/06/2011 - 11:черв.

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук