І знову зустріч…

 • Четвер, 03 вересня 2015
 • 2554 разів

i znovu zustrich 1

i znovu zustrich 1

Дитяча бібліотека, як і школа покликана прищеплювати і розвивати в дітях почуття прекрасного, корисного, допомагати у контактуванні з культурними надбаннями людства.

Частими стали візити всією дружньою класною сім’єю учнів школи до бібліотеки. Нещодавно учні 4-В класу разом із класним керівником Веремей Інною Віталіївною завітав до дитячої книгозбірні на пізнавальну екскурсію. Саме в цей день, 15 грудня, відзначався Всесвітній день чаю.

Кажуть що чай та кава – це дві рослини які завоювали весь світ. В дитячому залі бібліотеки були організовані виставки присвячені чаю. Це виставка книг, які містять багато інформації про цю рослину, виставка чайників, для заварки духмяного напитку. Саме чайники діти розглядали з великим інтересом, адже були вони різних форм і величини – від об’ємних, розрахованих на велику сім’ю, до маленьких – сувенірних.

Бібліотекар читального залу Гайдамаха О.В. повела дітей в історичну мандрівку, як людство винайшло чай і як він став найпоширенішим і улюбленим напитком на земній кулі. І про те, як його сьогодні застосовують в медицині, парфумерії, харчовій промисловості і навіть у мистецтві. Підтвердженням цьому стала картина надана художником Тарасом Мокрієм написана чаєм.

Загадковою була виставка «Ліктрави», яка складалася з духмяних трав, зібраних на схилах Медоборів. Ці трави діти повинні були впізнати і назвати.

Звичайно, як у Всесвітній день чаю обійтись без чаювання. Бібліотекарі дитячої бібліотеки вгостили своїх маленьких читачів чаєм звареним за давній українським традиційним рецептом: з гілочок вишні, малини, смородини, груші. Смакуючи цим напитком діти зауважили, що він смачніший за традиційний чай.

Зустріч підходила до кінця, а діти ніяк не хотіли полишати затишну бібліотеку.

І хоч книга перестала бути для сучасних дітей найнеобхіднішим засобом отримання інформації, у вільні хвилини дозвілля діти не читають а грають на комп’ютерах, дивляться телевізор, слухають музику. Проте книга була, є і буде. Вона – невід’ємна частина світової культури і культури людини.

Останнє редагування Понеділок, 04 січня 2021 16:01

Випадкова стаття

 • Плюгавка Тадей-Андрій Северинович
  (04.02.1922р., с.Нове Село, Підволочиського р-ну) – лікар, громадський діяч. Почесний член Українського лікарського товариства. Член ОУН (1942р.). Закінчив…
  25/06/2011 - 07:черв.
 • Крищук Михайло Миколайович
  (19.04.1947р., с.Колодіївка Підволочиського р-ну) – педагог, фольклорист, народознавець, режисер, сценарист. Відмінник освіти України (1997р.). Закінчив філологічний факультет педагогічного…
  23/06/2011 - 05:черв.

Контакти

 • homeПідволочиська Центральна Бібліотека
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •          Тернопільська область, Україна 47800

Пошук