Свято Тернопільської поезії в бібліотеці

svyato-ternpilskoyi-poezii-1

svyato-ternpilskoyi-poezii-1
31 жовтня Підволочиська районна бібліотека зустрічала високоповажних гостей. Сюди завітали визначні літературні діячі Тернопільщини: Євген Безкоровайний, Володимир Дячун та Влодимир Присяжний. Усі вони є членами Спілки письменників Тернопільської області, а Євген Безкоровайний дійсний голова цього поважного товариства. Зустріч відбулася рамках звітної творчості за 30-літній період діяльності Спілки письменників Тернопільськї області.

Євген Безкоровайний розповів, що   Тернопільська обласна організація Національної спілки письменників України утворена 27 лютого 1984 року. Того дня під орудою тодішнього голови Спілки письменників України, світлої пам’яті Павла Архиповича Загребельного відбулися установчі збори тернопільських літераторів. Цій значній події в культурному житті краю передувала довга дорога. На початку спілку на Тернопіллі 10 років представляв письменник і драматург Олекса Корнієнко

, наступне десятиліття було відзначене прийомом до спілки жінки-легенди Іванни Блажкевич та Бориса Демківа, у середині сімдесятих до СПУ увійшли Володимир Вихрущ і Микола Костенко. У 80-ті роки ряди письменництва поповнили Г. Костів-Гуска, Р. Гром’як і Г. Петрук-Попик. До них долучився М. Левицький, який на запрошення місцевої влади переїхав до м. Тернополя із Львівщини.
svyato-ternpilskoyi-poezii-3

svyato-ternpilskoyi-poezii-3
За час функціонування організації тернопільські письменники видали понад 600 назв книг різних жанрів, провели сотні літературно-мистецьких свят, творчих зустрічей із читачами. Щедрою є письменницька творча палітра сьогодні. У краї видаються журнали «Літературний Тернопіль» і «Золота пектораль», альманахи «Подільська толока» та інші.     На даний час членами Спілки є більш як 70 письменників Тернопілля, серед яких відомі нам підволочисьці Жанна Юзва та Оксана Жук-Рушаннян. Також пан Євген прочитав вірші із свого нового доробку та люб’язно подарував читачам бібліотеки книги, підготовлені та видрукувані за сприяння Спілки письменників Тернопільської області.

Дуже активно про свою творчість розповідав поет-неокласик Володимир Дячун. Він народився у с. Лозова, «десь між Тернополем і Зборовом», як пише сам поет. Доля цього добродія стелилася тернями та колючими трояндами. Все перемігши, письменник не зломився під тягарем випробувань. Завжди щирий, привітний Володимир Дячун з усмішкою зустрічає своїх читачів.

svyato-ternpilskoyi-poezii-2

svyato-ternpilskoyi-poezii-2
Ззовні тихий та врівноважений Володимир Присяжний став відкриттям для шанувальників поезії. Володимира Присяжного ми знаємо, як письменника-новеліста. На зустріч він прийшов із добіркою найкращих ліричних творів. Віршами присвяченими жінці, матері, коханій, вчительці і просто перехожій незнайомці заслуховувалися всі присутні в читальному залі нашої бібліотеки.

Жанна Андріївна Юзва була надзвичайно скромна у розповідях про себе та свою літературну працю. Зате вона подякувала гостям, що завітали саме нашу книгозбірню, дім, де всіх зустрічають із непоказною щирістю теплотою.

На святі поезії звучали вірші Тернопільських поетів у прочитанні Катрусі Місько, Христини-Марії Білої, Олі Матушів та п. Ольги Кульбаби – мужнього керівника аматорського колективу «Писанка» села Мовчанівка. Пісні «Рідний край» та «Мова єднання» виконали дует «Юність» у складі Зоряни Щирби та Марії Бородкіної.

Автор сценарію та організатор:  Матушів М.Аsvyato-ternpilskoyi-poezii-4

svyato-ternpilskoyi-poezii-4
.

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:51

Випадкова стаття

  • Юзва Жанна Андріївна
    (у заміжжі – Яськів; 29.05.1955р., с.Супранівка Підволочиського р-ну ) – педагог, письменниця. Член Національна спілка письменників України (2003р.).…
    12/05/2011 - 07:трав.
  • Ісраель Ельдад
      (справжн. прізв. Шайб; 11.11.1910, смт.Підволочиськ – 22.01.1996, Єрусалим, Ізраїль) – визначний діяч Ізраїлю, борець за свободу (один…
    25/06/2011 - 18:черв. Read more >>

Контакти

Слідкуйте за нами