Справа Василя Стуса

 

Sprava

Sprava

Василь Стус – поет, правозахисник, людина… Вічний у часі…Його ім’я – символ нескореного прометеївського духу.
26 травня 2019 року під час книжкового ярмарку «Книжковий Арсенал» в Києві вперше презентовано публіцистична книга українського історика, головного редактора порталу «Історична правда», публіциста Вахтанга Кіпіані про кримінальну справу, життя і смерть українського поета-дисидента Василя Стуса. «Справа Василя Стуса». Книгу написано на основі матеріалів кримінальної справи поета 1980 року, що зберігаються в Галузевому державному архіві СБУ (колишній архів КДБ УРСР).


У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи, свідчення очевидців, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Крім власне архівних матеріалів, книжка містить статті укладача та дисидента Василя Овсієнка та інтерв'ю з останнім співкамерником поета, російським політв'язнем Леонідом Бородіним. Ознайомившись із матеріалами, ви дізнаються про невідомі факти щодо життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «Секретно»
Станом на жовтень 2020 року було продано майже 20 тис. примірників цієї книги.
Наприкінці серпня 2019 року адвокат Василя Стуса у 1980 році та сучасний політик Віктор Медведчук подав до суду позов із вимогою заборонити книгу через те, що інформація в ній нібито не відповідає дійсності.
Дарницький районний суд 19 жовтня 2020 року ухвалив рішення, частково задовільнивши позов Віктора Медведчука проти журналіста й історика Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat, визнавши окремі факти стосовно Медведчука неправдивими, цим заборонивши видання і поширення книги.
19 березня 2021 апеляційний суд Києва скасував рішення суду першої інстанції про заборону публікації та майже у повному обсязі задовольнив скаргу видавництва Vivat та автора книжки Вахтанга Кіпіані.
Книгу «Справа Василя Стуса» можна прочитати у нашій бібліотеці.

Останнє редагування Субота, 03 квітня 2021 17:50

Випадкова стаття

Контакти