Ніколи знову

День примирення

День примирення

8 травня - День пам'яті та примирення (пам'яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни)
Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців.
Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових і підпільників, понад 5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.


На території України було створено 230 таборів, в яких замордовано 1 млн. військовополонених. За роки Другої світової війни загинув кожен 5-й українець. По відношенню до загальних втрат СРСР це становить 40-44%.
Війна розділила родини, скалічила долі.
На сьогоднішній момент у молоді склалося неоднозначне ставлення до історії нашого народу, до ветеранів Другої світової війни, до Росії. А ще й на тлі війни розпочатою Росією проти України.
Знати і пам’ятати важливо в будь-який час.
Навіть через багато десятиліть з’являються нові деталі, спогади і свідчення.
Пропонуємо вам книжку укладача Вахтанга Кіпіані «Друга світова. Непридумані історії: (не) наша, жива, інша», яка складається з реальних історій, переказаних із слів бабусів і дідусів.
Зокрема ви дізнаєтесь про:
- українців, які воювали в різних арміях,
- життя депортованих,
- долю вивезених на примусові роботи.
- чоловіків і жінок, які назавжди лишилися молодими.

Випадкова стаття

  • Каськів Олег Володимирович
    (20.01.1973р., м.Підволочиськ) – релігійний діяч, науковець. Нагрудний хрест із прикрасами (2001р.). Доктор східного канонічного права (2000р.). Закінчив вищу…
    28/04/2011 - 07:53
  • Тимощук-Тодаро Людмила Василівна
    (04.07.1950р., с. Нижні Панівці, нині Кам’янець-Подільського р-ну Хмельницької обл.) – співачка. Закінчила диригентсько-хорове відділення Тернопільського музичного училища (1969р.).…
    10/05/2011 - 09:53

Контакти