Марко Черемшина

cheremchyna

cheremchyna

13 червня – 150 років від дня народження Марка Черемшини. Це літературний псевдонім видатного українського письменника-новеліста, громадського діяча, адвоката і доктора права Івана Семанюка.

Народився в селі Кобаки, на Косівщині. З відзнакою закінчив Коломийську гімназію. Навчався на правничому факультеті Віденського університету. До кінця життя проживав і працював адвокатом у Снятині.
Володів 13-ма мовами.
В історії літератури Марка Черемшину разом із Василем Стефаником та Лесем Мартовичем умовно об’єднують під назвою «Покутська трійця».
«Письменницький талант Черемшини поєднує у собі тонкого психолога, здатного збагнути глибини душевних переживань, що вміє обережно, ніжно дотикатися до ран душі, й яскравого пейзажиста, що чутливо реагує на красу природи і бездоганно володіє таємницею відтворення її», - писала про Марка Черемшину літературознавець Олена Гнідан.
Відкривайте для себе творчість Марка Черемшини!

Випадкова стаття

  • Стронський Генріх Йосипович
    (27.07.1952р., с.Панасівка, нині Підволочиського р-ну) – вчений у галузі історії, педагог. Доктор історичних наук, професор. Закінчив історичний факультет…
    23/06/2011 - 04:52
  • Паздрій Богдан
    (08.02.1904р., с.Нове Село, нині Підволочиського р-ну – 20.03.1975р., м.Філадельфія США) – актор, режисер. Працював у мандрівних галицьких театрах:…
    10/05/2011 - 09:28

Контакти