День шахів

shahy

shahy

Король, ферзь (королева), тура, слон, кінь, пішак. Це все назви фігур надзвичайно цікавої, інтелектуальної гри – шахи, яка походить з персидського: шах мат - володар помер.
Батьківщиною шахів є Індія. Саме тут в 500 році з’явився перший різновид шахів – чатуранґа. Потім придумали гру шатрандж, яка еволюціонувала в сучасну гру шахів.
У Київській Русі шахи привезли з Персії у Х столітті.
Шахи - це настільна гра на 64-клітинній дошці, на якій розташовуються 32 фігури (по 16 фігур білого і чорного кольору). Грають 2 партнера. Мета гри полягає в тому, щоб поставити мат королю супротивника.

Шахові фігури не схожі на фактичних солдатів, слонів і королів, яких уособлюють. Перш ніж гра досягла Європи, вона пройшла через ісламський світ. Іслам забороняє зображати статуї тварин або людей, тому шахові фігури набули такого абстрактного вигляду. Коли гра поширилася на християнську Європу, фігури не змінилися.
Першу сучасну шахівницю у формі світлих і темних квадратів було зроблено в Європі в 1090-му році. Складну шахову дошку винайшов священик. У якийсь момент історії їм було заборонено грати в шахи. Священик знайшов шлях, щоб обійти цю заборону і зробив складну шахову дошку. У складеному стані вона спокійно вміщувалася на книжковій полиці і виглядала як дві книги.
Гра у шахи добре тренує пам’ять і мислення.
Найдовша шахова партія відбулась в Белграді в 1989 році між Іваном Ніколичем і Гораном Арсовичем. Вона тривала 20 годин 15 хвилин, за гру було зроблено 269 ходів, і вона закінчилася внічию.
Теоретично найдовша гра в шахи може складатися з 5949 ходів.
Число можливих унікальних шахових партійна багато більше ніж число електронів у Всесвіті.
З 1966 року, у всьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів, а з 2011 року – День шахів в Україні.
Тож із святом вас, любителі шахів!

Останнє редагування Неділя, 17 жовтня 2021 18:54

Випадкова стаття

  • Збараський Ярослав Мирославович
     (02.01.1953 р., с. Скорики Підволочиського р-ну   ) – художник-живописець. Народився у с. Скорики Підволочиського р-ну на Тернопільщині. Згодом…
    08/09/2017 - 20:вер. Read more >>
  • Білик Любомир Степанович
    (09.05.1953р.,с.Заднишівка, нині належить до смт.Підволочиськ) – вчений-лікар, педагог. Кандидат медичних наук (1996р.). Заслужений лікар України (1996р.). Член Української…
    23/06/2011 - 12:черв.

Контакти

Слідкуйте за нами