«Бібліотека – центр спілкування та інтелектуального розвитку дітей та юнацтва»

«Бібліотека – центр спілкування та інтелектуального розвитку дітей та юнацтва» - під такою назвою пройшов семінар для бібліотекарів району і був побудований на конструктивному діалозі між бібліотекарями по роботі з юними читачами.

metodiki-rannogo-rozvitku-ditej4.jpgВідкрила семінар директор Підволочиської ЦБС Людмила Антонівна Жолубак. Вона оголосила мету семінару та зауважила, що бібліотека – це центр інформації, духовного збагачення дитини, розвитку її інтелектуальних та творчих здібностей. Пріоритетами в роботі бібліотеки залишаються: сприяння розвиткові особистості, здатної самостійно і вільно мислити й діяти в умовах інформаційного суспільства; формування у дітей сучасного світогляду; розвиток навичок самостійного пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості; виховання покоління, здатного ефективно працювати і навчатися протягом життя.

З питанням «Використання можливостей дитячої книги в інтелектуальному розвитку особистості» виступила заступник директора Підволочиської ЦБС по роботі з дітьми Оксана Михайлівна Лукасевич. Яка сказала, що зусилля бібліотек району повинні бути спрямовані на те, щоб читання в середовищі дітей та підлітків стало необхідним, бо саме читаюча людина отримує нову інформацію, знання. Сьогодні значно змінився образ юного читача, його навички і уміння. Для того щоб не втратити дитину-читача бібліотекарі зобов’язані зосереджувати свою діяльність на інноваційних підходах до традиційних форм індивідуальної та масової роботи, на формуванні читацької культури через популяризацію кращої дитячої книги.

На семінарі піднімались також питання: «Створення позитивного іміджу бібліотеки, як центру читання дітей та молоді» яке висвітлила завідуюча методично-інформаційним відділом Галина Миколаївна Цьвікла; «Бібліотека. Літні вакації. Читання.» висвітлила методист Підволочиської ЦБС Оксана Петрівна Федорович.

 

Програма семінару була змістовна та насичена. Бібліотекарі обмінювалися досвідом з питань: як подружити дітей з бібліотекою; канікули - пора творчості.

Цікавим досвідом своєї роботи поділилися працівники Підволочиської центральної дитячої бібліотеки. Учасники семінару мали змогу бути присутніми на майстер-класі учасників гуртка «Узвіз кмітливих». Діти продемонстрували свої уміння:

- з техніки моделювання літаків і машин – один з кращих читачів бібліотеки Святослав Каштан, які він виготовляв з допомогою журналів «Юний технік» та «Моделіст конструктор». Завдяки захопленням технічною літературою Святослав взяв участь у обласних змаганнях з судномодельного спорту. Модель, виготовлена ним, виявилась кращою серед моделей довільної конструкції (ЕХ-600). Святослава нагороджено грамотою обласного центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді і кубком.

- з вишивки бісером та стрічками – кращі читачі бібліотеки, відмінниці навчання Оленка Худа, Катруся Місько та Люба Кот.

Захопила усіх присутніх на семінарі наймолодша учасниця гуртка Даринка Ткач, яка продемонструвала своє уміння виготовляти ляльки - мотанки, з яких у неї вже створена своя колекція.

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:46

1 коментар

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Випадкова стаття

 • Процик Нестор Іванович
  (07.11.1912р., с.Гнилички, нині Підволочиського р-ну – 30.06.1973р., США) – лікар, літератор, громадсько-політичний діяч. Доктор медицини (1949р.). Член УВО,…
  25/06/2011 - 07:черв.
 • Корицький Григорій Іванович
  (26.09.1954р., с.Пальчинці Підволочиського р-ну) – вчений у галузі медицини, громадський діяч. Депутат Тернопільської обласної ради 2-х склик. (1998р.…
  25/06/2011 - 08:черв.

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук