75 років разом з вами

75

75

23 листопада Підволочиська центральна бібліотека відзначила свій ювілей – 75 років від дня заснування. Це поважний вік для бібліотеки.
Історія бібліотеки бере початок з часу визволення Підволочиська від німецьких фашистів.
У жовтні 1944 року Підволочиський районний відділ народної освіти організовує районну бібліотеку і з 23 листопада 1944 року бібліотека розпочинає свою роботу. Згодом бібліотека переходить до районного відділу культури. Завідуючою бібліотеки призначають Губай (Казмірук) Олену Семенівну, а бібліотекарем Йориш (Токман) Цесю Йосипівну. Отже, цей день вважається днем заснування Підволочиської районної бібліотеки.


Розміщується бібліотека у одній кімнатці в приміщенні будинку, на місці якого тепер збудовано кінотеатр. Перші книжки для бібліотеки були зібрані за рахунок пожертвування жителі містечка і вміщались спочатку у невеликий ящик, до кінця року вже був цілий стелаж. Згодом фонд поповняється книгами з посилок із східних областей України, із Тернопільського бібліотечного колектора, книжкових магазинів.
У 1946 році книжковий фонд бібліотеки уже становив – 4250 прим.книг. Була організована і перша періодика.
Будівля, де розміщувалась бібліотека була не придатною для використання, тому відділ культури приймає рішення про перенесення бібліотеки у приміщення при музичній школі, де для бібліотеки виділяють чотири кімнати.
Згодом дві кімнати передають для дитячої бібліотеки яку відкривають 10 червня 1946 року.
Книжковий фонд поповнюється швидкими темпами. В 1960 році бібліотеку переносять у нове приміщення по вул. Леніна (колишній будинок Ердгейма) і займає п'ять великих просторих, світлих кімнат. Дитяча бібліотека залишається у старому приміщенні. Районну бібліотеку очолює Макарова Лідія Іванівна.
В цей час книжковий фонд становив понад 20 тисяч примірників книг. До послуг читачів у читальному залі було передплачено 100 назв газет і журналів.
В 1979 році проходить централізація. Створюється Підволочиська централізована бібліотечна система і наша бібліотека стає центральною бібліотекою ЦБС.
В 1982 році центральну районну бібліотеку та центральну дитячу бібліотеку переносять у відреконструйоване приміщення старого побуткомбінату (на початку ХХ століття це будинок управи єврейської общини) по вулиці Шевченка, 7 де вони знаходяться по сьогодні.
Свого часу бібліотекою завідували: Лідія Макарова, Валентина Бакановська, Марія Писик, Ірина Ларіонова, Мирослава Пліс. На даний час бібліотеку очолює Людмила Жолубак.
Після утворення Підволочиської громади, бібліотека у 2016 році стає центральною бібліотекою громади.
Наша бібліотека - центр духовного і культурного відпочинку жителів селища. Тут гостино відкриває свої засідання літературно-мистецька вітальня «Елегія», комп’ютерний центр, у якому усі бажаючі мають можливість безкоштовно користуватися комп’ютерами та Інтернетом. На сьогодні бібліотека стала справжньою «аптекою людських душ».
З нагоди ювілею у бібліотеці проведено вечір-зустріч, вечір спогад «75 років разом з вами» на який завітали ветерани бібліотеки. Розпочали вечір молитвою за усіх працівників бібліотеки які уже відійшли у засвіти. А потім були спогади, спогади, спогади…

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Випадкова стаття

 • Мокрій Юрій Мар’янович
  (20.02.1955р., смт.Підволочиськ) – педагог, літератор, краєзнавець, громадський діяч. Закінчив Підволочиську середню школу (1972р.). 1974р. – 1982рр - навчання…
  29/06/2011 - 22:черв.
 • Лукович Володимир Васильович
  (27.07.1934р., с.Жеребки Королівські, нині с. Жеребки Підволочиського р-ну) – вчений у галузі математики. Доктор технічних наук (1984р.). Закінчив…
  23/06/2011 - 05:черв.

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук