Проклята путінською пропагандою книга Гогуна з'явиться у книгарнях України

stalinski komandos

stalinski komandos
Наприкінці листопада в книгарнях з`явиться книжка історика Олександра Гогуна "Сталінські Командос". Вона вийде у мистецькій агенції "Наш формат".

Ця книжка розповідає не лише про українські партизанські формування 1941–1944 років, а й про історичне підґрунтя протистояння 2014 року в Україні.

Автор проводить читача за лаштунки партизанської боротьби, детально досліджує побут, умови життя й настрої в партизанських загонах. Аналізує відмінності поміж вояками Армії Крайової, УПА й "червоними", розвінчує пропагандистські міфи про "наших" і "ненаших": УПА не лише воювала під егідою політичної програми ОУН і вбивала поляків, а значною мірою орієнтувалася на одномоментні інтереси мирних селян. Тому прагнула не допустити пограбувань, мародерства, спалення сіл німцями, вивезення остарбайтерів у Рейх, мобілізації в Червону армію чи в робітничі батальйони на Донбас, перешкоджала нав'язуванню колгоспів.

Тоді як радянські партизани підривали потяги і вбивали не завжди цінних в оперативному сенсі загарбників, чим свідомо провокували звірства окупаційного режиму проти українців. Попри те, що багато повстанців не вміли ні читати, ні писати, їхня дисципліна була на високому рівні, на відміну від червоних, масового поширення пиятики, розбоїв, внутрішніх конфліктів, сексуального насильства не було. Автор дослідження опирається на низку опублікованих матеріалів, мемуарів, фотодокументів із архівів Німеччини, України, Польщі, Росії, США та Ізраїлю, інтерв'ю з учасниками подій.

Олександр Гогун – кандидат історичних наук, докторант Вільного університету Берліна. Автор книги "Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы" (2004; 2014), упорядник видання "Черный PR Адольфа Гитлера. Документы и материалы" (2004) і багатьох наукових статей. Путінська пропаганда звинуватила історика, "послідовника Різуна" у "дискредитації пам'яті про Велику вітчизняну війну", "ревізіонізмі на угоду нацизму", "свідомому цинізмі" й вилучила наклад його книги із російських книгарень — без пояснень причин.

Gazeta.ua пропонує до Вашої уваги фрагмент з книги "Сталінські командос" (C. 324-329).

Джерело: http://gazeta.ua

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:51

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Випадкова стаття

 • Рубін Владислав Гнатович
    (20.09.1917р., с.Токи Підволочиського р-ну – 07.11.1990р., м.Рим, Італія; похований у кафедральному соборі м.Пшемисль (Польща)) – кардинал  римо-католицької…
  10/08/2011 - 12:серп.
 • Жук Іван Васильович
  (02.01.1937р., с.Лозівка Підволочиського р-ну) – диригент. Заслужений артист УРСР (1980р.). Закінчив хорове відділення диригентського факультету (1960р.) та оперно-симфонічне…
  11/05/2011 - 12:трав.

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук