×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 42
Версія для друку

Першу редакцію книги Птахи Америки продано за 7 млн 922 тис доларів

Примірник першої редакції книги Птахи Америки видатного американського орнітолога, натураліста і художника Джона Джеймса Одюбона в п'ятницю проданий на торгах аукціонного дому Christies за 7 млн 922 тис доларів, повідомили організатори торгів.

79

79
Передпродажна оцінка цього унікального видання 1840 року складала 7-10 мільйонів доларів, і аукціонний будинок представляв його як "найдорожчу в світі книгу". Одна з копій першого видання Птахи Америки в 2010 році була продана на торгах Sothebys за 11 мільйонів доларів.

У 35-річному віці ентузіаст прийняв рішення зобразити всіх без винятку птахів континенту. Хоча його художній метод за нинішніми мірками може здатися дивним - він відстрілював птахів, а потім надавав їм абсолютно природні пози. Детальний опис "крилатого" світу Америки Одюбона містить понад 400 зроблених вручну ілюстрацій, що представляють майже всіх пернатих у натуральну величину. Його малюнки повні жвавості, лірики і драми.

Він відкрив і описав 25 нових видів птахів. Розмір ілюстрацій в цій унікальній книзі сягає 99 на 66 сантиметрів. Всього було видано 120 екземплярів книги, її передплатниками були багато відомих людей 19-го століття, включаючи англійську королеву Аделаїду і короля Франції Карла X.

Птахи Америки (англ. The Birds of America) друкувалася частинами в Единбурзі та Лондоні з 1827 по 1838 роки. На початку 1840-х років в США вийшло друге видання. Перше видання визнано шедевром книжкової справи і найбільшою бібліографічною рідкістю.

Джерело:     http://ua.korrespondent.net

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:49

Останні з