Error in function loadImage: The image could not be loaded.

Error in function redimToSize: The original image has not been loaded.

Error in function saveImage: There is no processed image to save.

Подаровані видання

UPA nad

UPA nad
Мороз, Володимир. Зиновій Тершаковець – «Федір», Іщук, Олександр. Життя та доля Михайла Дяченка – «Марка Боєслава»,  Іщук, Олександр. Життя і творчість Ніла ХасевичаІщук, Олександр. Життєвий шлях Галини Голояд – «Марти Гай»Іщук, О. Брати Бусли.Життя за УкраїнуОнишко, Леся. «Нам сонце всміхалось крізь ржавії ґрати…» : Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русіІванченко, В. Квітка у червоному пеклі: життєвий шлях Людмили ФоїІщук, Олександр. Молодіжні організації ОУН (1939-1955рр.)Проданик, Дмитро. Микола Кричун «Черемшина»«Грім». Полковник УПА Микола Твердохліб. Спогади і матеріалиЗек, Богдан. Олег Штуль у боротьбі за УкраїнуВолянюк, Сергій. Омелян Польовий – «Остап»Романюк, Михайло. Петро Федун – «Полтава» - провідний ідеолог ОУН та УПАНіколаєва, Наталія. Підпільні друкарні ОУН та їх ліквідація каральними органами СРСР в 1944-1954 рр.Мороз, Володимир. Портрет Осипа Дяківа - «Горнового»Potichnyj, P. My journey | P. Potichnyj . - T ; L. : Litopys UPA, 2008 . – 122 p., il. – (Events and peope ; bo. 4), 8.Potichnyj, P. My journey | P. Potichnyj . - T ; L. : Litopys UPA, 2010 . – 112 p., il. – (Events and peope ; book 4, part 2), .Potichnyj, P. My journey | P. Potichnyj . - T ; L. : Litopys UPA, 2012 . – 160 p., il. – (Events and peope ; book 4, part 3),  Проданик, Дмитро. Шлях боротьби Василя Сенчака – «Ворона»Ступницький, Юрій. Спогади про пережите, Світло душі родини Левицьких , Українська Головна Визвольна РадаНіколаєва, Наталія. Уляна Крюченко – «Оксана»,  Іщук, Олександр. Ярослав Богдан – «Всеволод Рамзенко»,  Коханська, Галина. З Україною у серці : спомини,  Андрощук, Микола - «Вороний». Записки повстанця.

 

Іщук, О. Брати Бусли.Життя за Україну

Braty Busly

Braty Busly

Іщук, О. Брати Бусли.Життя за Україну / О.Іщук .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2011 .- 127с., іл. – (Події і люди; кн.16)

Книга про відомих діячів ОУН на Волині Олександра і Якова Буслів. За свою патріотичну діяльність переслідувались польською, німецькою і радянською окупаційними владами. Поляками вони були двічі заарештовані та засуджені до тривалих термінів ув’язнення, німці знищили Олександра у 1943р.,переслідували і ледь не арештували Якова, змусивши перейти його у підпілля. Яків, перебуваючи на посаді референта пропаганди Проводу ОУН, загинув у сутичці з представниками радянських карально-репресивних органів 1945р. на Тернопільщині.

Онишко, Леся. «Нам сонце всміхалось крізь ржавії ґрати…» : Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі

Kateryna Zarytska

Kateryna Zarytska

Онишко, Леся. «Нам сонце всміхалось крізь ржавії ґрати…» : Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі / Л. Онишко .- Торонто ; Л. : Літопис УПА, 2007 .- 912 с.: фотогр. – (Літопис УПА. Бібліотека; Т.8)

У монографії на основі архівних документів та матеріалів, спогадів учасників подій висвітлено етапи становлення світогляду Катерини Зарицької, досліджено її участь у діяльності Українського червоного хреста, референтури пропаганди ОУН(б), а також роль у налагодженні зв’язків головнокомандувача УПА Романа Шухевича; показано життя підпільниці в тюрмах і таборах СРСР, а потім на волі.

Іванченко, В. Квітка у червоному пеклі: життєвий шлях Людмили Фої

Lyudmyla Foya

Lyudmyla Foya

Іванченко, В. Квітка у червоному пеклі: життєвий шлях Людмили Фої / В. Іванченко .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2009 .- 128с., іл. – (Події і люди; кн.8)

Дослідження про Людмилу Фої (псевдо «Оксана», «М.Перелесник») котра була одним із організаторів підпілля ОУН (б) у м.Києві під час Другої світової війни. Зірвала потужну чекістську операцію з виявлення та знищення керівників українського визвольного руху. Витримала тортури в’язниці НКДБ.

Іщук, Олександр. Молодіжні організації ОУН (1939-1955рр.)

Molodizhni orhanizatsii OUN

Molodizhni orhanizatsii OUN

Іщук, Олександр. Молодіжні організації ОУН (1939-1955рр.) / О. Іщук .- Торонто ; Л. : Літопис УПА, 2011 .- 941 с.: фотогр. – (Літопис УПА. Бібліотека; Т.11)

У праці детально розглядаються організаційні структури Юнацтва ОУН, визначено його основні завдання, напрямки діяльності, склад і чисельність, динаміку розвитку, показано роль у вихованні свідомих громадян України та в активізації визвольного руху. Розглянуто методи та основні форми діяльності, встановлено значення видань для молоді, як засобу виховання. Також розкрито причини ліквідації молодіжних структур ОУН каральними органами СРСР у середині 1940-50-х років

Проданик, Дмитро. Микола Кричун «Черемшина»

Mykola Krychuk

Mykola Krychuk

Проданик, Дмитро. Микола Кричун «Черемшина» / Д. Проданик .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2012 .- 127с., іл. – (Події і люди; кн.19)

У книзі на основі архівних документів подано життєвий та бойовий шлях Миколи Кричуна – «Черемшини», «Олексія» на посадах повітового та над районного провідника ОУН Вижниччини.

«Грім». Полковник УПА Микола Твердохліб. Спогади і матеріали

Mykola Tverdokhlib Hrim

Mykola Tverdokhlib Hrim

«Грім». Полковник УПА Микола Твердохліб. Спогади і матеріали / упор. Р. Грицьків .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2008 .- 128с., іл. – (Події і люди; кн.5)

У виданні зображено життя і діяльність видатного повстанського командира Миколи Твердохліба, висвітлено національно-визвольну боротьбу 1930-1950-х років у Карпатах.

Зек, Богдан. Олег Штуль у боротьбі за Україну

Oloh Shtul

Oloh Shtul

Зек, Богдан. Олег Штуль у боротьбі за Україну / Б.Зек .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2013 .- 110с., іл. – (Події і люди; кн.22)

Книга розповідає про політика, журналіста, громадського діяча Олега Штуля, який з молодих літ увійшов до плеяди свідомих українців і разом з ними боровся за країнську державність під час Другої світової війни

Волянюк, Сергій. Омелян Польовий – «Остап»

Omelyan Poljovyj

Omelyan Poljovyj

Волянюк, Сергій. Омелян Польовий – «Остап» / С. Волянюк .- Торонто ; Л. : Літопис УПА, 2013 .- 128с., іл. – (Події і люди ; кн.24)

Дана розвідка присвячена життю та діяльності поручника УПА Омеляна Польового, який увійшов в історію українського національно-визвольного руху як один з визначних командирів повстанської армії на Тернопільщині. На основі широкої джерельної бази, документальних матеріалів та спогадів висвітлено його діяльність в Організації Українських Націоналістів, Дружинах Українських Націоналістів, Українській Народній Самообороні та Українській Повстанській Армії. Докладно про ці та інші аспекти, пов’язані з постаттю О.Польового, зокрема перебування у виправно-трудових таборах та життя у Незалежній Україні, йде мова у цій книзі.

Романюк, Михайло. Петро Федун – «Полтава» - провідний ідеолог ОУН та УПА

Petro Fedun

Petro Fedun

Романюк, Михайло. Петро Федун – «Полтава» - провідний ідеолог ОУН та УПА / М. Романюк .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2009 .- 126с., іл. – (Події і люди; кн.6)

Видання присвячене життю та діяльності одного із керівників збройного підпілля ОУН та УПА Петра Федуна – «Полтави». На основі архівних документів висвітлено процес формування світоглядних позицій, національно-патріотичних переконань та його творчої спадщини

Ніколаєва, Наталія. Підпільні друкарні ОУН та їх ліквідація каральними органами СРСР в 1944-1954 рр.

Pidpilni drukarni

Pidpilni drukarni

Ніколаєва, Наталія. Підпільні друкарні ОУН та їх ліквідація каральними органами СРСР в 1944-1954 рр. / Н. Ніколаєва .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2012 .- 130с., іл. – (Події і люди; кн.20)

В книзі на основі таємних документів ЦК КП(б)У, радянських каральних органів, матеріалів підпілля ОУН та сучасних наукових праць досліджується діяльність підпільних друкарень ОУН в 1944-1954 рр. та процес їх ліквідації органами НКВС-НКДБ-МДБ-МВС-КДБ СРСР.

Мороз, Володимир. Портрет Осипа Дяківа - «Горнового»

Portrey Osypa dyakiva

Portrey Osypa dyakiva

Мороз, Володимир. Портрет Осипа Дяківа - «Горнового» / В. Мороз .- Торонто ; Л. : Літопис УПА, 2010 .- 128с., іл. – (Події і люди ; кн.11)

Книга присвячена життю та діяльності одного із провідних публіцистів воюючої України, члена Проводу ОУН на українських землях та заступника Голови генерального секретаріату УГВР, підполковника - політвиховника УПА Осипа Дяківа.

Potichnyj, P. My journey

Potichnyj moya doroha

Potichnyj moya doroha

Potichnyj, P. My journey | P. Potichnyj . - T ; L. : Litopys UPA, 2008 . – 122 p., il. – (Events and peope ; bo. 4)

Перша книга короткого біографічного спомину Петра Потічного, написана англійською мовою, охоплює період від народження до часу, коли він, як юнак, вояк УПА, прибув зі своїм відділом до Західної Німеччини

Potichnyj, P. My journey part 2

Potichnyj Moya doroha 2

Potichnyj Moya doroha 2

Potichnyj, P. My journey | P. Potichnyj . - T ; L. : Litopys UPA, 2010 . – 112 p., il. – (Events and peope ; book 4, part 2)

Дана книга є продовженням біографічних споминів П.Потічного, яка описує його життя в США (1950-1964), службу в американській піхоті під час Корейської війни, здобуття університетської освіти у Філадельфії і Нью-Йорку та завершується його подальшим переїздом до Канади.

Potichnyj, P. My journey part 3

Potichnyj moya doroha 3

Potichnyj moya doroha 3

Potichnyj, P. My journey | P. Potichnyj . - T ; L. : Litopys UPA, 2012 . – 160 p., il. – (Events and peope ; book 4, part 3)

Описано життя Потічного в Канаді (1964-2012), його працю в МакМастерському університеті, різні академічні заходи і подорожі та його родину

Проданик, Дмитро. Шлях боротьби Василя Сенчака – «Ворона»

Shlyakh borotby Vasylya Sanchenka

Shlyakh borotby Vasylya Sanchenka

Проданик, Дмитро. Шлях боротьби Василя Сенчака – «Ворона» / Д. Проданик .- Торонто ; Л. : Літопис УПА, 2011 .- 127с. – (Події і люди ; кн.15)

У книзі на основі архівних документів та спогадів колишніх учасників та симпатиків визвольного руху висвітлено життєвий та бойовий шлях Василя Сенчака – «Ворона» на посадах районного референта СБ Солотвинщини та над районного референта СБ Станиславівщини, а також проведено дослідження ходу «чорної» зради на Станиславівщині 1951р., під час якої і загинув «Ворон»

Ступницький, Юрій. Спогади про пережите

Spohady pro perezhyte

Spohady pro perezhyte

Ступницький, Юрій. Спогади про пережите / Ю.Ступницький ; ред.. О.Вовк .- 2-ге вид. – Л. ; Торонто, 2004 .- 134с. – (Літопис УПА. Бібліотека. т.1)

Автор є сином начальника штабу УПА полк. Леоніда Ступницького, разос з яким у 1943 р. пішов до УПА, де навчався у старшинській школі «Дружинники». Після арешту в 1944 р. поневірявся по тюрмах і таборах Радянського Союзу.

Світло душі родини Левицьких

Svitloyi dyshi rodyny Levytskykh

Svitloyi dyshi rodyny Levytskykh

Світло душі родини Левицьких / упор. М. Прокопець .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2011 .- 128с., іл. – (Події і люди; кн.17)

В книзі розповідається про долю родини Левицьких, долю, яка певною мірою була типовою для численних галицьких родин у першій половині ХХ століття.В час лихоліття 2-ої Світової війни, опинившись між жорнами брунатних та червоних окупантів, з 8-ми дітей о.Юрія левицького та Анастасії з Зубрицьких п’ятеро загинуло у боротьбі за волю України.

Українська Головна Визвольна Рада

Ukrayinska vyzvolna rada

Ukrayinska vyzvolna rada

Українська Головна Визвольна Рада / упор. П. Й. Потічний, М. Посівнич .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2009 .- 136с., іл. – (Події і люди; кн.7)

У книзі поміщено статті Р.Шухевича, М.Дужого і А. Камінського, спогади Л.Шшанковського, Д.Ребет у яких висвітлено боротьбу і роль УГВР у тогочасних українських суспільно-політичних процесах.

Ніколаєва, Наталія. Уляна Крюченко – «Оксана»

Ulyana kryuchenko

Ulyana kryuchenko

Ніколаєва, Наталія. Уляна Крюченко – «Оксана» / Н.Ніколаєва .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2013 .- 128с., іл. – (Події і люди; кн.23)

Книга описує життя та долю Уляни Крюченко, підпільниці ОУН, дружини керівника Проводу ОУН та Головного командира УПА в 1950-1954 рр. Василя Кука.

Іщук, Олександр. Ярослав Богдан – «Всеволод Рамзенко»

Yaroslav Bohdan

Yaroslav Bohdan

Іщук, Олександр. Ярослав Богдан – «Всеволод Рамзенко» / О.Іщук, Н.Ніколаєва .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2011 .- 128с., іл. – (Події і люди; кн.14)

В книзі розповідається про життєвий шлях та творчу діяльність відомого письменника-підпільника і чільного діяча ОУН Ярослава Богдана – «Всеволода Рамзенка». На основі невідомих раніше архівних документів з ГДА СБ України відтворено основні етапи життя та проаналізовано тематику основних праць Я.Богдана.

Коханська, Галина. З Україною у серці : спомини

Z-Ukrainoyu v sertsi

Z-Ukrainoyu v sertsi

Коханська, Галина. З Україною у серці : спомини / Г. Коханська; ред. П.Й. Потічний, М.Посівний. - Торонто ; Л. : Літопис УПА, 2008. - 384 с.: фотогр. - (Літопис УПА. Бібліотека; Т.9).

Спомини Галини Коханської присвячені історії національно-визвольного руху на Волині 1930-1940 рр. Вони відображають діяльність польського окупаційного режиму та більшовицькі репресії 1939-1941 рр. Авторка детально розповідає про свій вступ у ряди ОУН, проходження вишколів, діяльність в Колківській республіці УПА у відділі розвідки. Окремий розділ споминів відтворює картини ув’язнення в совєтських концтаборах.

Андрощук, Микола - «Вороний». Записки повстанця

Zapysky povstantsya

Zapysky povstantsya

Андрощук, Микола - «Вороний». Записки повстанця / М. Андрощук ; ред. І. Марчук .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2011 .- 128с., іл. – (Події і люди; кн.13)

Книга спогадів охоплює період з весни 1943 р. по весну 1944р. і подає широку картину дій українських повстанців на південній Волині. Про славних повстанських командирів та про чисельні бої з німецькими підрозділами, найбільший бій загонів УПА та військ НКВС на Гурбах і важкий Північний рейд міститься інформація на сторінках цього видання.

Мороз, Володимир. Зиновій Тершаковець – «Федір»

Zenovij Tershakovets

Zenovij Tershakovets

Мороз, Володимир. Зиновій Тершаковець – «Федір» / В. Мороз .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2011 .- 126с., фотогр. – (Події і люди; кн.12)

Зиновій Тершаковець увійшов в історію українського національно-визвольного руху як крайовий провідник ОУН Львівщини та засновник і редактор підпільного видання «Літопис УПА». Докладно про ці та інші аспекти його життя та діяльності йде мова у даній книзі, написаній на широкій джерельній базі, зокрема невідомих архівних документах. Також вперше з 1944р. публікується праця З. Тершаковця «Польське питання», в якій розкрито погляд українського підпілля на стосунки із своїм західним сусідом.

Іщук, Олександр. Життя та доля Михайла Дяченка – «Марка Боєслава»

Zhyttya i dolya Mykhayla Dyakiva

Zhyttya i dolya Mykhayla Dyakiva

Іщук, Олександр. Життя та доля Михайла Дяченка – «Марка Боєслава» / О. Іщук .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2010 .- 137с., іл. – (Події і люди; кн.9)

Пропоноване дослідження присвячене життю та долі Михайла Дяченка – поета, письменника, підпільника й одного з керівників Карпатського крайового проводу ОУН, автора чималої кількості поетичних творів та оповідань, у яких чітко продемонстровано мету та завдання українського визвольного руху середини ХХ століття. У книзі вперше оприлюднено раніше невідому інформацію про заходи радянських каральних органів по розшуку М. Дяченка, виявлену в Галузевому державному архіві СБ України, окремі його твори та маловідомі фотографії.

Іщук, Олександр. Життя і творчість Ніла Хасевича

Zhyttya i tvorchist Nila Khasevycha

Zhyttya i tvorchist Nila Khasevycha

Іщук, Олександр. Життя і творчість Ніла Хасевича / О. Іщук, І. Марчук ; відп. ред. П.Й.Потічний. – Торонто ; Л. : Літопис УПА, 2011. - 429 с., іл. - (Літопис УПА. Бібліотека; Т.10)

Ніл Хасевич – це ім`я викарбуване золотими літерами в історії українського визвольного руху. Видатний художник-графік, член УГВР з 1949 року, ілюстратор багатьох видань Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії, який діяв у підпіллі під псевдонімом «Бей», «Зот», «Рибак» і до сьогодні залишається маловивченим. Ця книга, написана на раніше недоступних, засекречених матеріалах з архіву Служби безпеки України, розкриває його життєвий шлях, довготривалу діяльність у лавах підпілля, розповідає про учнів мистця та тих людей, які йому допомагали. Також у виданні максимально представлено його творчість як мирного так і «воєнного» часу

Іщук, Олександр. Життєвий шлях Галини Голояд – «Марти Гай»

Zhyttyevyj shlyakh Halyny Holoyad

Zhyttyevyj shlyakh Halyny Holoyad

Іщук, Олександр. Життєвий шлях Галини Голояд – «Марти Гай» / О. Іщук , В.Іванченко .- Торонто ; Л.: Літопис УПА, 2010 .- 128с., іл. – (Події і люди; кн.10)

У книзі на основі архівних документів МДБ УРСР детально висвітлено життя та долю однієї з чільних діячок українського визвольного руху Галини Голояд – «Марти Гай». Книгу доповнено творами письменниці, маловідомими світлинами та документами з архівів радянської державної безпеки.

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:49

Випадкова стаття

 • Пашук Андрій Йосипович
  (23.08.1910р., с.Скорики, Підволочиського р-ну – 06.09.1978р., м. Львів, похований у Скориках) – вчений у галузі права, педагог, громадський…
  23/06/2011 - 05:черв.
 • Геляс Ярослав Томович
  (21.11.1916р., с. Терпилівка Підволочиського р-ну – 6.10.1992р., м. Львів) - український актор театру та кіна, режисер, художник, діяч…
  24/07/2020 - 11:лип. Read more >>

Контакти

 • homeПідволочиська Центральна Бібліотека
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •          Тернопільська область, Україна 47800

Пошук