Error in function loadImage: The image could not be loaded.

Error in function redimToSize: The original image has not been loaded.

Error in function saveImage: There is no processed image to save.

Книжкові новинки - липень 2014

novi nadkhodzhennya lypen 2014

novi nadkhodzhennya lypen 2014

 

 

Скляренко, В.М. 1000 фактів про УкраїнуМак’явеллі, Нікколо. Флорентійські хроніки ; Державец, Мелвілл, Г. Мобі Дік,  Пруст, М. Альбертина зникає. У пошуках утраченого часу,  Антонич, Б.-І. На другому березі,  Лондон, Д. Північна одіссея,  Лузіна, Л. Київські відьми. Постріл в Опері,  Смолич, Ю. Мир хатам, війна палацам,  Єрмановська, Г. Е. Загадки історії : Стародавній світ,  Макарик, І. Перетворення Шекспіра,  Земляк, В. Вибране,  Манкелль, Г. Італійські черевики,  Шевченко, С.В. Соловецький реквієм,  Попович, М. Бути людиною,  Малик, В. Чумацький шлях. 

1000 фактів про Україну

1000 faktiv pro ukrainu

1000 faktiv pro ukrainu

Скляренко, В.М. 1000 фактів про Україну [Текст] / В.М. Скляренко. – Х. : Бібколектор, 2013. – 315 с. – ISBN 978-617-7013-20-3. Історія та політика, наука і техніка, мистецтво і спорт - ось далеко не повний перелік тем, що висвітлюються в нашому виданні. Ви дізнаєтесь про видатні археологічні пам'ятки - Кам'яну Могилу і Херсонес Таврійський, що увійшли до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО; про природні багатства України - мінеральні води та цілющі грязі, заповідний ковиловий степ і карпатські ліси, поклади вугілля та нафти, про визначні наукові відкриття і технічні досягнення і, насамперед, про надзвичайних людей, які жили в нашій країні в різні часи.  

Богдан-Ігор Антонич "На другому березі"

bohdan-ihor antonych na druhomu berezi

bohdan-ihor antonych na druhomu berezi

Антонич, Б.-І. На другому березі [Текст] / Б.-І. Антонич; пердм. Т.М. Панасенко; худож. – оформлювач Є.В. Вдовиченко .- Х.: Фоліо, 2013 .- 283 с. – (Українська література) .- ISBN 978-966-03-5145-5

Скільки ж їх було — молодих і талановитих, поетів (Поетів!), яким би ще жити й творити, писати вірші на радість людям, але яких Бог забрав до себе рано, дуже рано. Отак і Богдан-Ігор Антонич (1907—1936)... Дві цифри і рисочка між ними — це життя, сповнене надій і поезії, але ж таке коротке. Він багато не встиг, не написав того, що збирався написати, його ім'я після смерті було забуте на довгі роки. І все ж таки справжня Поезія, незважаючи на будь-які перепони, знайде шлях до читача.

До книжки увійшли фрагменти із незакінченого роману «На другому березі», а також значна частина поетичного доробку Богдана-Ігоря Антонича.

Джек Лондон "Північна одісея"

dzhek london pivnichna odiseya
dzhek london pivnichna odiseya
Лондон, Д. Північна одіссея [Текст] : новели : пер. з англ. / Д. Лондон .- Х. : Бібколектор, 2013 .- 410 с. – ISBN 978-617-7013-12-8

Джек Лондон (1876–1916) — видатний американський письменник, автор багатьох романів, повістей і оповідань, головним постачальником сюжетів для яких було його власне життя, що є найцікавішою з історій, ним створених. Недовге, але насичене, воно вражає кількістю пригод, труднощів і небезпек, які випали на долю письменника. Тому і твори його такі виразні та достовірні, сповнені вогню й почуттів, а герої — живі і яскраві — назавжди підкоряють серця.

Багатогранний талант Джека Лондона повною мірою розкрився в його новелах, найкращі з яких і увійшли до цієї книжки.

Герман Мелвілл "Мобі дік"

herman melvill mobi dik

herman melvill mobi dik
Мелвілл, Г. Мобі Дік [Текст] : роман / Г. Мелвілл. – Х. : Бібколектор, 2013. – 571 с. – ISBN 978-617-7013-11-1 «Мобі Дік» — найвідоміший роман класика американської літератури Германа Мелвілла (1819—1891). Цей дивний твір поєднав у собі захоплюючі пригоди, глибокі філософські роздуми і велику людську драму. Автор розповідає про мандри на китобійному судні — сюжет наче б і простий і в той же час багатоплановий. Герой роману капітан Ахаб вирушає у дуже ризикований рейс, він сповнений рішучості відшукати в океані кита-альбіноса на прізвисько Мобі Дік. Що штовхнуло його на цей крок: ненаситна жага помсти (капітан колись постраждав від кита) чи спроба довести свою владу над силами природи? Хто може стати переможцем у такому поєдинку, в жахливому вирі людських почуттів і непередбачуваної стихії?..

Ірина Макарик "Перетворення Шекспіра"

iryne makaryk peretvorennya shekspira

iryne makaryk peretvorennya shekspira

Макарик, І. Перетворення Шекспіра [Текст] = Shakespeare in the Undiscovered Bourn : Лесь Курбас, укр. модернізм і рад. культурна політика 1920-х рр. / І. Макарик. – вид. 2-ге, допов. – К. : Ніка-Центр, 2013. – 351 с. – ISBN 978-966-521-638-4

Спираючись на друковані й недруковані спогади, журнали, листи, газети, афіші, маніфести, протоколи режисерських лабораторій і зборів театральних колективів, канадська дослідниця Ірина Макарик аналізує творчий доробок Леся Курбаса, радянські культурні практики й експерименти 1920-х років. Це розлогий екскурс у постколоніальну царину: крізь призму новаторських, ба навіть скандальних шекспірівських постановок Курбаса розглянуто поняття універсальності, цінності, канону, класики, високої/низької культури, ідеології, влади, імперського/колоніального, периферії/центру. Зосередившись на питаннях модернізму, перекладу, народництва, автора, ідеології, тексту, Ірина Макарик показує, що в СРСР боротьба за новий культурний лад була так само нелегкою і суперечливою, як боротьба за новий політичний, соціальний та економічний устрій.

Лада Лузіна "Київські відьми. Постріл в опері"

lada luzina kyyivski vidmy postril v operi

lada luzina kyyivski vidmy postril v operi

Лузіна, Л. Київські відьми. Постріл в Опері [Текст] / Л. Лузіна. – Х. : Фоліо, 2013. – 441 с. – ISBN 978-966-03-6638-1. «Київські відьми. Постріл в Опері» - продовження чарівної історії, розпочатої автором у книзі «Київські відьми. Меч і Хрест». Рівно 90 років тому жовтнева революція прийшла в світ з Києва - з Столиці Відьом! І киянин Михайло Булгаков знав, чому в той рік так яскраво горіли на небі Марс і Венера - боги-прабатьки амазонок. Адже «червона» революція стала революцією жіночою. Більшовики першими у світі визнали за жінками рівні права з чоловіками, зробивши перший крок до Нового матріархат, а цьому захоплюючому пригодницько-історичному романі ви зустрінетеся з київською гімназисткою і майбутньої першої поетесою Росії Анною Ахматовою і Михайлом Булгаковим. Дізнаєтеся, що українки походять від легендарних амазонок, що поезія вигадливо переплетена з магією ...

Манкелль Геннінґ "Італійські черевики"

mankell heninh italijski cherevyky

mankell heninh italijski cherevyky

Манкелль, Г. Італійські черевики [Текст] : скандин. гостросюжет. роман / Г. Манкелль. – Х. : Фоліо, 2013. – 314 с. – (Карта світу). – ISBN 978-966-03-6502-5

Зима на початку XXI століття. Старший чоловік піднімається з ополонки й зауважує на кризі жінку з ходунцями. Хто вона? Як сюди потрапила?

Так починається історія про Фредріка та Гаррієт. Колись давно вони були безтямно закохані. А тепер Фредрік живе на невеликому острові на краю архіпелагу в оточенні тиші, пса, кота й мурашника у вітальні. Страшна таємниця, фатальна помилка перетворила його на відлюдкуватого самітника. Важко хвора Гаррієт вимагає, щоб Фредрік виконав дану їй колись обіцянку. Вони вирушають у спільну, подекуди приголомшливу подорож, у якій їм судилося зустріти чимало загадкових людей, які ховаються під поверхнею спокійної шведської реальності.

У романі "Італійські черевики" Геннінга Манкелля смерть і біль тісно переплітаються з радістю й любов'ю до життя.

Марсель Пруст "Альбертина зникає"

marsel prust albertyna znykaye

marsel prust albertyna znykaye

Пруст, М. Альбертина зникає. У пошуках утраченого часу [Текст]= Albertine Disparue. A` La Recherche Du Temps Perdu : роман / М. Пруст. – К. : Золоті ворота, 2013. – 254 с. – ISBN 978-966-2246-31-5

Марсель Пруст (1871-1922) – видатний французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози.

У романі "Альбертина зникає", опублікованому в 1925 році, М.Пруст спробував проаналізувати механізм любовного почуття. Щойно колишня кохана Марселя, яку він уже розлюбив і спільне життя з якою почало його обтяжувати, йде від нього, як кохання і ревнощі з новою силою спалахують у його серці.

Мирослав Попович "Бути людиною"

myroslav popovych buty lyudynoyu

myroslav popovych buty lyudynoyu

Попович, М. Бути людиною [Текст] / М. Попович. – К. : Києво-Могилян. акад., 2013. – 223 с. – ISBN 978-966-518-635-9

Праця являє собою спробу сформулювати погляд на цінності сучасного суспільства, який із певної позиції охоплював би різні сторони функціонування останнього. Автор прагнув обґрунтувати засобами, придатнимии для філософії сучасності, певний світогляд, який сьогодні, як і в інші часи, перебуває під загрозою. Це - світогляд гуманізму, що виходить із уявлення про людину як вищу й абсолютну цінність.

Для студентів, науковців та всіх, хто цікавиться філософськими темами.

Нікколо Мак'явеллі "Державець"

nikolo makyuvelli derzhavets

nikolo makyuvelli derzhavets
Мак’явеллі, Нікколо. Флорентійські хроніки ; Державець / Нікколо Мак’явеллі; пер. з італ. А. Перепаді. — Х. : Будинок друку, 2013. — 470, [2] с. : іл., [1] арк. портр. - ISBN 978-966-97238-5-7

Італійський політик, філософ, історик, поет і комедіограф Нікколо Мак’явеллі (1469-1527) особливої слави зажив своїм знаменитим твором « Державець» (1513), в якому він зробив спробу сформулювати загальні закони політичного життя, викласти суть «ремесла політика», а також визначити роль і місце державця в Європі та Італії ХУІ століття. У наші дні ці питання набули надзвичайної гостроти та актуальності.

Також до видання увійшли «Флорентійська хроніка» (1520-1525), в яких відтворено історію Флоренції від Давнього Риму і до встановлення синьйорії Медічі 1434 року.

Сегій Шевченко "Соловецький реквієм"

serhij shevchenko solovetskyj rekviyem

serhij shevchenko solovetskyj rekviyem

Шевченко, С.В. Соловецький реквієм[Текст] / С.В. Шевченко .- К.: Експрес-Поліграф, 2013 .- 592с. : іл. – ISBN 978-966-2530-59-9

Збірку публіцистики про соловецьку трагедію підготував фаховий журналіст – у минулому керівник підрозділу наукової установи СБУ. Популярно написані нариси, ілюстровані оригінальними світлинами, вибрані архівні розвідки актуалізують та істотно доповнюють творчий доробок автора в цій темі за останніх 15 років. Книжка розповідає про розстріляне відродження України, ниження інтелектуальної еліти нації, яку уособлюють М.Зеров, М.Куліш, Л. Курбас, В.Підмогильний, С. Рудницький, М. Яворський та інші. Стаття пор виконавців смертних вироків містить список осіб, причетних до катувань тюремних етапів. Пізнавальним є оповідання про розкриття таємниць радянської імперії, поїздки-прощі, пошукові експедиції на Соловки, Біломорканал, у Сандармох. Уперше публікується частина віднайдених в Україні матеріалів з творчого доробку видатного архітектора й художника В. Кричевського (стаття «Переяславське відкриття»).

Василь Земляк "Вибране"

vasyl zemlyak vybrane

vasyl zemlyak vybrane

Земляк, В. Вибране [Текст] : романи, оповід. / В. Земляк. – К. : Україна, 2013. – 718 с. – ISBN 978-966-524-419-6 До ювілейного видання увійшли кращі твори письменника – романи «Лебедина зграя», «Зелені млини» та оповідання, які пройняті глибокими роздумами про народну пам'ять, про сенс людського життя на землі

Володимир Малик "Чумацький шлях"

volodymyr malyk chumatskyj shlyakh

volodymyr malyk chumatskyj shlyakh

Малик, В. Чумацький шлях [Текст] : роман, оповід. / В. Малик. – Х. : Бібколектор, 2013. – 315 с. – ISBN 978-617-7013-14-2

У новому історичному романі автор відображає цікаве й своєрідне явище в історії українського народу — чумацтво. Головний герой твору — Івась Бондар залишає в Лубнах кохану дівчину Катрю і разом зі своїм хазяїном Хуржиком та чумацькою валкою їде в Крим по сіль. Ніколи не гадалося йому, навіть не снилося, через які незвичайні смертельно небезпечні пригоди доведеться пройти. Тут і зустріч з Потьомкіним та Катериною Другою, і татарський полон, і втеча з нього, вступ до війська чорноморських козаків, участь у складі цього війська у війні 1786-1791 рр. проти Туреччини...

Не менш драматичні пригоди чекають і на Катрю, котра залишилася вдома, але наражається на ще більшу небезпеку, ніж її коханий на війні

Юрій Смолич "Мир хатам, війна палацам"

yurij smolych myr khatam viyna palatsam

yurij smolych myr khatam viyna palatsam

Смолич, Ю. Мир хатам, війна палацам [Текст] : роман / Ю. Смолич. – К. : Всесвіт, 2013. – 583 с. – ISBN 978-966-2505-11-5.

Змінюються часи, змінюються епохи, а з ними змінюються наші погляди на ті чи інші історичні події. Але хто може сказати цілком впевнено, як треба розставити всі крапки над «і», як все було насправді і хто був правий чи винний? Особливо якщо це стосується таких складних та неоднозначних подій, як, наприклад, події в Україні між двома революціями 1917 року лютневою та жовтневою. Саме ці часи описані в романі видатного українського письменника Юрія Смолича «Мир хатам, війна палацам». Так, письменник писав цей роман у радянські часи, так, нині постаті Грушевського, Винниченка, Петлюри та інших діячів сприймаються інакше, ніж тоді. Але це не означає, що цей роман – така собі примітивна агітка, зовсім ні. Це – епічна картина, погляд людини, яка бачила ті події своїми очима. І тому цей твір, поза всякими сумнівами, буде цікавий сучасному читачеві, що не байдужий до історії рідної країни.

Загадки історії. Стародавній світ

zahatky istorii starodavnij svit

zahatky istorii starodavnij svit

Єрмановська, Г. Е. Загадки історії : Стародавній світ / Г. Е. Єрмановська ; пер. з рос. О. О. Якименко. – К. : Освіта, 2013. – 380 с. - ISBN 978-966-04-0870-8.

Схоже, людство досягло такого рівня розвитку, коли може дати відповідь на будь-яке питання, що хвилювало давніх людей. Те, що раніше не піддавалося ніякому поясненню і вважалося дивом, сьогодні зрозуміло навіть школяреві. Але все ж залишилися в історії питання без відповідей. То чи був Усесвітній потоп, чи існувала Атлантида, чи була Троянська війна насправді, чи все це лише міфи? Питання, питання, питання…

Автор книжки намагається розібратися із цими загадками, прослідкувати за ходом досліджень, що проводилися, проаналізувати письмові свідчення, що дійшли до наших днів.

А може, це й добре, що в історії залишаються загадки? Адже завжди знайдеться той, хто захоче їх розгадати…

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:48

Випадкова стаття

 • Балбус Тетяна Анатоліївна
  (з дому Шандрук; 14.10.1962 р., смт. Підволочиськ) – майстер декоративно-прикладного мистецтва (живопис, колаж, аплікація, ткацтво, витинанка, текстильна писанка…
  25/11/2011 - 21:лист.
 • Збараський Ярослав Мирославович
   (02.01.1953 р., с. Скорики Підволочиського р-ну   ) – художник-живописець. Народився у с. Скорики Підволочиського р-ну на Тернопільщині. Згодом…
  08/09/2017 - 20:вер. Read more >>

Контакти

 • homeПідволочиська Центральна Бібліотека
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •          Тернопільська область, Україна 47800

Пошук