Версія для друку

Всесвітній день письменника

den pysmennyka

Сьогодні, 3 березня, свято всіх діячів літератури – Всесвітній день письменника.

Історія свята

   У 1921 році було створено ПЕН-клуб. Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets- поети, essayists – нарисовці, novelists – романісти (слід відзначити, що абревіатура в даному випадку співпадає зі словом pen – ручка в перекладі з англійської). Ідея її створення належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Ґолсуорсі. В 1923 році відбувся перший конгрес ПЕН-клубу в Лондоні, в той час ПЕН-центри були створені у 11 країнах світу. У 1923 році в Лондоні відбувся перший міжнародний конгрес ПЕН-клубу.

   12-18 січня 1986 року відбувався вже 48-й за рахунком міжнародний конгрес ПЕН-клубу, саме його учасники прийняли рішення оголосити 3 березня «Всесвітнім днем миру для письменника».

Міжнародний ПЕН-клуб складається зі 144 автономних національних ПЕН-центрів в 101 країні, а членство відкрито для всіх професійних письменників, незалежно від національності, мови, раси чи віросповідання.

Засновниками Українського ПЕН-клубу стали: Євген Сверстюк, Михайлина Коцюбинська, Микола Горбаль, Микола Вінграновський. Багато р

Chytai

оків його очолював Євген Сверстюк, У вересні 2010 року українське відділення міжнародного ПЕН-клубу очолив один із засновників Української Гельсінської Групи український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, філософ Мирослав Маринович за одностайним рішенням на засіданні українського ПЕН-клубу в Києві.

На різних континентах щорічно проходить конгрес Міжнародного ПЕН-клубу, який пропагує чесну подачу інформації в будь-яких друкованих формах, а в Україні в цей день поети та письменники всіх літературних жанрів збираються разом для того, щоб підтримати чудову ініціативу.

   Професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги.

   З нагоди свята, вітаємо майстрів слова, бажаємj натхнення, легкого пера. Чекаємо на нові твори, цікаві образи, яскраві ідеї.

А вас шановні читачі, у ці холодні дні, запрошуємо зігрітися, смакуючи новою підбіркою української книги «Читай українське».

Останнє редагування Неділя, 03 січня 2021 12:03