Версія для друку

Ціна чужої війни

12345

 

11 лютого 2004 року Указом Президента України встановлено 15 лютого як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
За останні сто років світ потрясли дві світові війни, сотні локальних воєн і збройних конфліктів. Багато українців були учасниками бойових дій на території інших держав. Це: Гренада і В’єтнам, Корея і Куба, воєнна допомога країнам Африки, Близького і Середнього Сходу, військовий конфлікт на Балканах та багато інших. Найбільш трагічною для нас була війна в Афганістані яка тривала з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року. Саме 15 лютого було здійснено виведення усього контингенту радянських військ з Афганістану. Ця війна тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти.


Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри про цю війну.
Через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160 000 українців — близько 25 % від загального числа радянських військовослужбовців. Із них 2378 загинули, десятки вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців (за іншими даними — більше 11 тисяч), з них 4 687 повернулися додому інвалідами.Із 72 осіб, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, є 11 українців.
Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.
У читальному залі бібліотеки розкрито викладку літератури «Ціна чужої війни».

Останнє редагування П'ятниця, 01 січня 2021 22:33