Бібліо-новини

Володимиру Лису - 70

28-10-2020 Hits:59 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

26 жовтня свій 70-ти літній ювілей святкує відомий український журналіст, прозаїк і драматург Володимир Лис.У літературі дебютував як драматург, п’ять його п’єс було поставлено в різних театрах України, на українському...

Детальніше...

Бібліотеці від автора

20-10-2020 Hits:68 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

Наша книгозбірня отримала в дарунок книги від автора – письменника Богдана Дячишина.Богдан Васильович Дячишин народився 22.02.1947р. у с. Кошляки Підволочиського р-ну – доктор філософії, кандидат технічних наук, доцент, член Міжнародної...

Детальніше...

Книга у подарунок

15-10-2020 Hits:63 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

У нас приємна новина. Письменниця Жанна Юзва подарувала бібліотеці свою нову книгу «Думки... на підсвічнику» та книгу письменника Ігоря Фарини «Наближення».

Детальніше...

Нескорені герої УКраїни

13-10-2020 Hits:63 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

14 жовтня – величний і багатий на свята день. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Саме цього дня ми...

Детальніше...

День пам’яті жертв Бабиного Яру

13-10-2020 Hits:66 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

День пам’яті жертв Бабиного Яру. Саме 29-30 вересня 1941 року відбулися перші масові ростріли нацистами мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві.

Детальніше...

Володимиру Шерстію - 60

13-10-2020 Hits:65 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

11 вересня – 60 років від дня народження уродженця с. Гнилички Підволочиського р-ну, художника-іконописця, заслуженого майстра народної творчості України Володимира Шерстія.

Детальніше...

Всесвіт Рея Бредбері

23-08-2020 Hits:99 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

22 серпня - 100 років від дня народження Рея Дугласа Бредбері - відомого американського письменника, якого вважають класиком наукової фантастики.

Детальніше...

Завітайте

01Прочитати книгу, журнал, газету.

02Взяти документ додому.

03Зробити замовлення локументів з инших бібліотек.

04Взяти участь у масовому заході.

05Цікаво і корисно провести вільний час у гуртках і клубах за інтересами.

06Користуватися каталогами, картотеками, різногалузевими довідковими виданнями.

07Скористатися сценаріями масових заходів.

08Безкоштовний достум до інтернету .

Пропонуємо

01Зробити замовлення локументів з инших бібліотек.

02Отримати бібліографічну довідку чи консультацію з будь-якого питання.

03Отримати попереджувальну інформацію до знаменних дат і подій.

04Отримати інформацію по замовленій темі, в тому числі поштою чи по телефону.

05Надаємо послуги громадянам з особливими потребами за місцем проживання.

06Отримати інформацію про діяльність органів державної влади у Пункті доступу громадян до інформації органів державної влади.

Хто зробить сніг. Мар’яна Прохасько, Тарас Прохасько.

1289841771 n1
1289841771 n1
1289841771 n1
Що може бути типовішим за дитячу прозу про звірят? Беручи початок від народних казок, вона нині виросла до створення населеного тваринами світу, у якому діють викривлені або й точно відтворені закони людського суспільства. Прикладів — маса. Серед вдалих, безумовно, «Вітер у вербах» Кеннета Грема, «Братик Кролик і Братик Лис» Ноеля Гарріса та багато інших. Однак, знаний казкар та міфотворець, такий собі Дж.Р.Р. Толкін, у своїй статті «Про чарівні казки» рішуче відмежовує казки про тварин від «чарівних казок», убачаючи в них тільки відтворення світу людей, для потреби виховання і навчання перенесені у вигаданий світ дрібних істот. Водночас, професор зазначає, що є історії, які до статусу «чарівних» наближаються, наводячи приклад казки Беатрікс Поттер. Я би додав ще до цього серію книжок Туве Янссон про Мумі-Тролів, що з’явилася згодом.

Отож, беручи в руки нову книгу Тараса Прохаська, написану в співавторстві з його дружиною Мар’яною, сподіваєшся насамперед прочитати «чарівну казку».

До цього є всі передумови – великоформатна книжка з тонованими аркушами, оздоблена авторськими м’якими і милими ілюстраціями. До того ж, проста й зграбна оповідь одразу захоплює й не відпускає, численні імена тваринок запам’ятовуються легко й весело, герої викликають симпатію.

Історія складається з коротеньких розділів-оповідок, у яких автори розповідають про родину кротів, їхніх сусідів, журналістську роботу тата-крота, який носить найменших двійнят у кишені, про кротеня яке вчиться плавати, про яйце невідомого птаха та інші невигадливі й милі пригоди. Вигаданий край, окрім кротів, населяють різні істоти. Серед яких Німа Куниця, лікарка Сова, білочки, їжак із польським акцентом…

У цьому плані книжка трохи подібна на оповіді Алана Мілна про «Вінні Пуха», однак значно поступається їй за вигадливістю подій. Загалом, надмірна простота мікросюжетів кожної історії поруч із відсутністю наскрізного об’єднавчого сюжету-стрижня — головні недоліки загалом цікавої повістинки від Прохаськів. Адже не секрет, що саме цікава ідея та вигадливий сюжет є засобом утримання уваги молодших читачів. Приміром, уже згадувані мумі-тролі мусили мати справу з кометою, капелюхом чарівника та іншими цікавими речами, щоб вповні донести читачеві ключові послання авторки — родину, вірність, дружбу, любов…

Ключові моменти казок про кротів та їхніх друзів так само важливі й цікаві. Автори наважилися вести мову з дітьми про такі непрості питання, як смерть (померлі кроти за розповідями батьків потрапляють на небо, де роблять білий сніг), як життя в багатодітних родинах, коли батькам бракує часу на себе (і мама-кротиха мусить грати на контрабасі, щоб розвіятися), як, зрештою, покинуті діти (зайченя, народжене восени, від якого відмовилася зайчиха-матір). Це чудово, що про такі речі у книжці йдеться відверто і без придиху, дитина в цьому діалозі сприймається як рівна оповідачу особистість.

Однак саме ці речі, вторинні у таких книгах, як «Вітер у вербах» та казки про Мумі-тролів, виходять у книжці «Хто зробить сніг» на перший план, підмінюючи собою події, з’являючись замість «cliffhangers», які повинні були би тримати увагу читача і спонукати читати далі. Сюжет у книжці «Хто зробить сніг» базується саме на низці мікроподій та мікровисновків, але поза тим — відсутня історія. Тобто — казка. Тобто — чарівна казка.

Хоча, знаєте… Дітлахи так люблять усілякі оповідки про маленьких тваринок, які живуть собі у маленьких хатках і п’ють чай із маленьких горняток, що, можливо, всі ці розумування не матимуть для адресної аудиторії книжки жодного значення. :)

Випадкова стаття

 • Турбацький Лев Климентійович
  (3.03.1876р.; смт.Підволочиськ – 8.02.1900р.; м.Львів) - літератор, журналіст, критик, перекладач.
  30/06/2011 - 11:черв.
 • Мальований Мирослав Степанович
  (13.08.1957р., смт Підволочиськ) – вчений у галузі техніки. Доктор технічних наук, професор. Закінчив  Тернопільський філіал Львівського політехнічного  інституту…
  23/06/2011 - 05:черв.

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук