Error in function loadImage: The image could not be loaded.

Error in function redimToSize: The original image has not been loaded.

Error in function saveImage: There is no processed image to save.

Пам'ятай історії рядки

revolutsija

Однією з найяскравіших сторінок не лише нашого минулого, а й визвольних процесів народів Європи є Українська національно-демократична революція, стрижнем і змістом якої стала боротьба за відродження української нації.
22 січня 2016 року Президент України підписав Указ «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років», яким 2017 рік оголошено Роком Української революції 1917-1921 років.
Його мета - вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття.
На бібліотеки покладаються велика відповідальність донести до читачів значення цих подій, адже сформована тоді ідея державної незалежності, стала визначальною для українського визвольного руху.

Зроби свій вибір

Zroby

Вибір навчально закладу для отримання професійної освіти – відповідальний крок для кожної молодої людини. Підійти до цього потрібно дуже серйозно.
Потрібно враховувати свої здібності та досягнення в навчанні, навички та здатності, смаки та переваги.
У процесі вибору професії важливим є інформація про навчальні заклади.
Покажчик «Зроби свій вибір» містить адресу закладу, форму власності, інформацію про сайти навчальних закладів Тернопільської області, на яких ви дізнаєтесь профіль закладу, відділення, правила вступу.

 

Berns

Berns
Роберт Бернс (1759-1796) – визначний шотландський поет. Шотландська культура завдячує йому поновленням цікавості до давньої літератури, традицій, старожитностей та становленням шотландської мови.

Ця довідка ознайомить користувачів із біографією і творчістю поета.

Розрахована на вчителів, учнів, бібліотекарів та широке коло читачів.

Кожна література має свого очільника, будителя, того письменника, творчість якого є в її історії наріжним каменем, на котрому будується національна самоідентифікація. Як для українців – Тарас Шевченко, так для шотландців – це Роберт Бернс. Вони завдячують йому становленням своєї мови, адже довгий час цей народ жив у тіні Англії, й лише Бернс довів, що шотландська мова — повноцінне явище, а не діалект англійської.

Я світ зігріваю собою…

Voronko
Voronko
 
 
Облітав журавель
Сто морів, сто земель,
Облітав, обходив,
Крила, ноги натрудив.
Ми спитали журавля:
- Де найкращая земля? –
Журавель відповідає:
- Краще рідної немає!
 
 
 
 

Шановні користувачі!

Серед вас, мабуть, не знайдеться людини, яка б не знала з дитинства ці віршовані рядки. Їх автор - відомий в Україні і далеко за її межами поет Платон Воронько, 100-річчя з дня народження якого відзначає українська громадськість.

       З цієї нагоди пропонуємо Вашій увазі попереджувальну довідку «Я світ зігріваю собою…»

Що не село, то звичай

Україна ─ рідний край! Край близький і дорогий кожному, хтовдихнув чистого Etnokruiz

Etnokruiz
п'янкогоукраїнськогоповітря на квітучих лугах,заслухавсямовоюдзвінкоголосихрік,почувсюрчання коника в лагідномунадвечір'ї...

 

 

Щасливі ми, щонародилися і живемо на такійчудовіймальовничійземлі. Тут жили наші предки, живутьнаші батьки, тут коріньукраїнського народу, щосягаєсивоїдавнини. Тому ми завждиповинніпам'ятати, звідки ми родом, де наше коріння, знати історіюсвого народу, йогомову, звичаї, традиції та обряди.

Досвідісторіїзасвідчує,щоукраїнськийнародзберігсвоєіснуваннязавдякикультурномунадбанню, і, зокрема, народному мистецтву.

Народні мистецькі вироби зберігають енергію нації, тому не слід забувати, що які б нові мистецькі цінності не створили художники-професіонали, народна мистецька традиція залишається тим невичерпним джерелом, яке живитиме серця і душі людей вічно.

Щасливий дар творити для дітей

shchaslyvyj dar tvoryty dlya ditej

shchaslyvyj dar tvoryty dlya ditej

Наталя Львівна Забіла – перший лауреат літературної премії ім. Лесі Українки. Письменниця по праву вважається зачинателькою сучасної української дитячої літератури.

Саме про неї піде мова в цій попереджувальній довідці.

Довідка складена на основі документів, які є у фондах Підволочиської центральної дитячої бібліотеки та Підволочиської центральної районної бібліотеки. В межах розділів матеріал розміщено в алфавітному порядку.

Довідка адресується учням загальноосвітніх шкіл, працівникам дитячих бібліотек, вчителям та всім шанувальникам творчості Наталі Забіли.

 

 

 

 

Уклін живим – загиблим слава

Uklin

Методичні поради містять інформаційний матеріал, який допоможе бібліотекарям у роботі по відзначенню 70-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

2015 рр. посідає особливе місце в українській та світовій історії. Він пов’язує нас із знаменною датою – 9 травня 1945 року.

Ти нації Навчитель і Пророк

 

ty natsiyi navchytel i prorok

ty natsiyi navchytel i prorok

В методичних порадах подано офіційні документи по відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка та 150-річчя перепоховання: Указ Президента, Розпорядження Кабінету Міністрів, обласної та районної державних адміністрацій, план заходів Підволочиської ЦБС по відзначенню цих дат. Матеріали про логотип з відзначення 200-річчя Шевченка.

     Подано план книжкової виставки та сценарії масових заходів які можна використати бібліотекарям у своїй роботі.

Ти нації Навчитель і Пророк [Текст] : методичні поради бібліотекарям по відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка / Підволочиська ЦРБ; Підволочиська ЦДБ .- Підволочиськ, 2013 .-   с. – (Бібліотекарю на замітку)

 

 

Срібні струни Михайла Барана

Mykhaylo Baran1

Mykhaylo Baran1

Краєзнавча бібліографічна пам’ятка присвячена уродженцю с.Хмелиськ Підволочиського р-ну, кобзарю,

бандуристу,  художнику, скульптору, культурно-просвітницькому діячу, невтомному Оратаю на національній ниві – Михайлу Барану.

      Видання розраховано на широке коло читачів.

Випадкова стаття

  • Станґенберґ Мар`ян
    (Stangenberg Marian; 12.03.1910р., смт.Підволочиськ – 24.03.1986р., м.Вроцлав, Польща) – польський вчений. Закінчив сільськогосподарський інститут у м.Варшава (Польща); докторат…
    25/06/2011 - 18:51
  • Рибак Тимофій-Теофан Іванович
    (09.03.1932р., с.Староміщина, нині Підволочиського р-ну – 15.01.2019р., м. Тернопіль) – вчений, педагог, літератор, громадський діяч. Доктор технічних наук,…
    23/06/2011 - 05:20 Read more >>

Контакти